CONFLICT (UK) + EYE FOR AN EYE (PL) + LUCIFER EFEKT

5.4.2024 – VSETÍN, Beseda Club


CONFLICT (anarcho-punk, UK)

Tahle anglická parta z jižního Londýna je neodmyslitelně celosvětově spjata s anarcho-punkem. Jak by ne.
Všechno to začalo v Eithamu v jižním Londýně. Psal se rok 1981 kdy se dávají dohromady: Colin Jerwood (zpěv), Francisco ‚Paco‘ Carreno (bicí), John (baskytara), Steve (kytary), Pauline (zpěv), Paul alias ‚Nihilistic Nobody‘ (vizuály). Jejich prvním počinem bylo EP „The House That Man Built“ u Crass Records. V době, kdy vydali své první album It’s Time to See Who’s Who u Corpus Christi Records, Pauline a Paul opustili kapelu. Conflict později založili svůj vlastní label Mortarhate Records, který vydával nahrávky dalších kapel jako Hagar the Womb, Icons of Filth, Lost Cherrees, The Apostles a Stalag 17.
V roce 1983 Steve Ignorant, který byl v té době členem skupiny Crass, hostoval na singlu „To A Nation of Animal Lovers“. Po rozpadu Crass se Ignorant stal na nějaký čas druhým zpěvákem Conflict.
Kapelu bohužel provázela, kromě četných personálních změn, také úmrtí některých členů. Bývalý bubeník kapely, Francisco „Paco“ Carreno, zemřel 20. února 2015 ve věku 49 let a klávesista Mark Pickstone (mimo jiné člen Schwarzeneggar) zemřel 12.3.2022. The ungovernable force je ale pro tuto skupinu zcela zásadní heslo a nic je nezlomí. Za 42 let existence mají za sebou bezpočet koncertů napříč celým světem, řadu singlů a alb. Jejich koncerty v 90 letech minulého století provázely časté nepokoje. Tehdejší britský konzervativní establishment zkrátka nebyl nakloněn otázkám práv zvířat, sociálním tématům a už vůbec ne anarchismu, protiválečnému hnutí a squattingu.
V současnosti hraje Conflict v tomto složení: Colin Jerwood (zpěv), Stuart Meadows (bicí), Gav King (kytara), Fi Friel (zpěv), Fran Fearon (baskytara).

Takže přátelé nezkrotnou sílu všem a uvidíme se.

https://www.facebook.com/CONFLICTPunk
https://www.mortarhatesales.com/

EYE FOR AN EYE (hard-core/punk, PL)

https://www.facebook.com/efaepl/

LUCIFER EFECT (punk-rock, Rožnov p.R)

https://luciferefekt.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *