V přípravě a jednání

Facebook & RSS

Koncerty

UŽ JSME DOMA + KOLO KOLO MLÝNSKÝ

UŽ JSME DOMA + KOLO KOLO MLÝNSKÝ

sobota 26.3.2011 VSETÍN - music bar 3 opice (start od 21:00)

Vstupné = v předprodeji v Opicích za 150,- do 25.3. jinak 170,- na místě

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.

 

26.3.2011 VSETÍN - music bar 3 opice UŽ JSME DOMA + KOLO KOLO MLÝNSKÝ

 

UŽ JSME DOMA

UŽ JSME DOMA kurwa

Ikona českého undergroundu Už jsme doma vznikli v roce 1985 a v předrevoluční době hráli víceméně v ilegalitě. Hned po revoluci ale začali hojně koncertovat (již se blíží svému 2000. koncertu) jak v Čechách, tak po světě. Do dnešní doby již hráli ve více než 30ti zemích, z toho např. v USA více než 600-krát a po právu, jsou tak označováni jako nejčastěji koncertující tuzemská kapela.
Hudba UJD v sobě spojuje vlivy počátku punku a avantgardního myšlení, především z okruhu uskupení Rock in Opposition a české "nové vlny". Je ovšem ovlivněna v mnoha ohledech i mimohudebními aspekty - a to především literaturou expresionismu a patafyziky.
Písně Už jsme doma se vyskytují na mnoha kompilacích po celém světě. Řadové desky vyšly jak u nás, tak i v Německu, USA i v Japonsku. Poslední titul Jeskyně (Caves) vyšel u renomované firmy Cuneiform, která vydává např Magmu či Universe Zero.
Všude, kde se tyto nahrávky objeví, sklízí (podobně jako koncerty) nadšené kritiky v recenzích a respekt renomovaných hudebníků, žurnalistů i fanoušků.
Skupina spolupracuje také s divadlem, televizí a filmem, především loutkovým. Hudba k filmu Fimfárum byla nominována na Českého lva.
Členem už jsme doma je kromě hudebníků také výtvarník Martin Velíšek, jehož práce tvoří nedílnou a velmi důležitou souč;ást uměleckého vzkazu skupiny.
Kapela oslavila nedávno 25-ti leté narozeniny a jejich koncerty na kterých i třikrát přidávají jsou fanouškům dobře známé.
www.uzjsmedoma.com
bandzone.cz/uzjsmedoma

 

KOLO KOLO MLÝNSKÝ

KOLO KOLO MLÝNSKÝ kurwa

Tato nepříliš známá sympatická 6-ti člená skupina z Opavy hraje propracovanou muziku oscilující mezi jazzem, rockem a punkem. Svoji hudbu staví na dominantních bicích, vyhrané basové lince a melodickou dechovou sekcí.
Jinými slovy ideální kapela k Už jsme doma.
www.kolokolomlynsky.wz.cz
bandzone.cz/kolokolomlynsky

 

Sobota
26.03.2011

Aktuality

LINKS