V přípravě a jednání

Facebook & RSS

Koncerty

TRASHCAT + TOiTO!

TRASHCAT + TOiTO!

pondělí 23.5.2011 VSETÍN - Jatka

Vstupné = 90,-

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.

 

pondělí 23.5.2011 VSETÍN - Jatka TRASHCAT + TOiTO!

 

TRASHCAT

TRASHCAT kurwa

dirty rock'n'roll nightmare; London [UK]
R R R R E E E P P E E E T É É É viz. pondělí 22.2.2010
[rozhovor viz. níže]
trashcat.co.uk
www.myspace.com/trashcatrocknroll

 

TOiTO!

TOiTO! kurwa

rock'n'roll punk; Slopné/Vsetín
bandzone.cz/toito

 

ROZHOVOR S TRASHCAT:

CB > Můžeš nám trochu představit TRASHCAT?

Darragh: Jednoduše jsme TRASHCAT, pocházíme z Hackney (městská část na severovýchodě Londýna) hrajeme punk rock & roll. Můžeme někomu znít jako laciný rock & roll, ale naše poselství, osobní postoje, životy a texty jsou upřímné, vycházející od srdce a to je obzvláště v těchto dnech a letech poměrně vzácné.

CB > Své poslední evropské turné jste odehráli bez Carly (basistka). Hraje s vámi pořád?

Darragh: Ano, posledně jsme projížděli Evropou a počasí po celou dobu našeho turné bylo hodně špatné, se spoustou sněhu ve všech zemích, kde jsme tehdy hráli.
Carly tehdy měla řídit naši dodávku, navíc 14 dní před našim tour odjela s jinou kapelou také brázdit starý kontinent. V tu dobu se počasí prudce zprznilo, ve všech zemích které jsme měli v rámci turné projet neskutečně mrzlo a napadly hromady sněhu. Takže oni vyrazili s dodávkou, ve které jsme následně měli jet i my, vyjeli s letními pneumatikami, pak nastala ta kalamita a oni se tím pádem zdrželi v Evropě o pár dní déle.
My jsme se tímto taktéž dostali do prekérní situace, protože jsme se měli vydat na tour jen pár dnů po jejich plánovaném příjezdu.....nevěděli jsme co dělat, zda čekat až se počasí zlepší, nebo zrušit turné?
Nechtěli jsme v tom ale nechat vymáchat promotéry, kteří nám zařídili koncerty.
Takže jsme museli souhlasit s tím, že na toto turné vyjedeme bez Carly, s náhradním basákem. Trochu nás to rozhodilo, ale nakonec, jak jsi sám viděl, jsme přijeli.

CB > Byl jsi zakládající člen RESTARTS. Proč jsi s nimi přestal hrát?

Darragh: Tuto otázko dostávám často, proto musím říci, že jsem tehdy po 13-ti letech hraní na bicí v RESTARTS potřeboval jednoduše zkusit jen něco nového. Byl jsem už trochu unavený z toho neustálého hraní na škopky.....je to vcelku fuška bubnovat a do toho ještě zpívat, takže jsem začal hrát na kytaru a ve stejnou dobu jsem dostal i chuť zkusit vyloženě něco nového a čerstvého.
Na druhou stranu jsem si dobře uvědomoval, že pravděpodobně budu ze začátku litovat a možná, že přijde i frustrace, ale taková je daň za kreativitu než se věci rozběhnou, tak jak mají. Tak jsem to tehdy cítil a proto se tak i rozhodl.

CB > V Británii a speciálně v Londýně je hodně squatů. Můžeš nám říct, které jsou opravdu punkové a kde se lidé snaží vyvíjí i nějaké aktivity?

Darragh: Takových v této době už není příliš mnoho, ale když jsem se sem poprvé přestěhoval ke konci 80-tých let byli jich tady tisíce.
Nyní se poslanci snaží, jako ostatně cokoliv jiného, postavit squatting mimo zákon a pravděpodobně se jim to i podaří. (v Británii je v současnosti squatting za jistých okolností legální).
Zpátky k tomu, které jsou skutečně punkové.
Je to trošku neobvyklá otázka, ale můžeš tady najít partičky squaterů, kteří mají rádi punkovou hudbu a oblečení, ale dá se říct, že v podstatě žádný cíl nemají. Dělají párty atd. Je to veliký rozdíl od míst jako je Ratstar squat v Camberwellu a The Dewdrop ve Wandsworthu. Tyto místa mají skutečnou DIY etiku. Nevybírají žádné poplatky za vstup a mají např. rozumné ceny za pivo. Potom jsou tady ještě techno squaty, kde zaplatíš více peněz a dostaneš dražší pivo, ale ne už tu pravou atmosféru, kterou ti může dát punk rockový DIY squat.

CB > Stále více starých kapel hlásí návraty na pódia. Jak vnímáš tento již, skoro rituál, na hudební, potažmo punkové scéně?

Darragh: Nemám nic proti, když je to to, co chtějí skutečně dělat.
Někdy je parádní vidět obnovené staré kapely, ale někdy to může být trošku.....jak to mám říct.....trošku asi zklamání. Nicméně někdy to může být zrovna, tak úžasné!
Například jsem před dvěma lety viděl AMEBIX a ti byli stejně skvělí, jako jsem je viděl poprvé, v roce 1987 o svých školních prázdninách.

CB > Můžeš nám doporučit nějaké kapely, které máš rád jak po hudební, tak i po lidské stránce?

Darragh: Pocházím z Dublinu, takže co se týká dobré muziky a i lidské stránky, říkám rozhodně BLOOD OR WHISKEY.
Z Londýna to potom jsou samozřejmě RESTARTS a SHORT BUS WINDOW LICKERS.....ti jsou jak na živo tak i z nahrávek skvělí.
Když vynechám punk, tak potom můžu říct JOHNY CASH, LEONARD COHEN a to za obojí. Mají jak dobrou hudbu tak i charakter.

CB > Předpokládám, že trávíš hodně času na cestách. Můžeš se s námi podělit o nějakou šílenou historku například z turné?

Darragh: Miluji cestování.....a ano, k tomu samozřejmě patří spousta historek hodno zapamatování.
Naše první tour v roce 2009 bylo hodně veselé. Jeli jsme s Carly a Petem (bubeníkem), který byl skvělý, ale až tam se ukázalo, jak moc velký problém měl s pitím a tím nás všechny dostával do trapných situací během celé šňůry.

CB > Co považuješ za největší současný problém v Británii?

Darragh: Musím říct, že škrty ve veřejných výdajích jsou současným největším problémem.
Protože ekonomická krize zasáhla nejvíce chudé, nemocné a práce neschopné lidi.
Těmto lidem v podstatě vyhlásila vláda válku. Ti nejvíce zranitelní v naší společnosti jsou mnohem více zasaženi důsledky ekonomické krize. Více, než kdokoliv jiný nebo jakýkoliv jiný sektor.
Hlavně že je spousta peněz na vedení vymrdaných válek v Iráku a teď i v Libyi.
Toto je druhý velký problém, ale také se může stát problémem číslo 1.
V britské zahraniční politice probíhá prodej zbraní despotům a diktátorům. Ale běžnou praxí je, že se tváří, že proti nim vedou válku. Je to velká hra s osobními zájmy a také velký kšeft.

CB > Pohybuješ se už roky na punkové scéně a nepatříš zrovna mezi nejmladší. Pamatuji si tě jak jsi tady hrál ještě s RESTARTS před 8 lety.
Jak vidíš současné punkové hnutí?


Darragh: Je důležité, že se pořád objevují nové tváře.
Hodně se toho změnilo za tu dobu, kdy jsem jako teenager začal chodit na koncerty. Celé je to někdy jako americký pop-punk a komercializace jde spolu s tím. Hodněma z těch alternativně vypadajících lidí jde právě jen o image, ale ne o svědomí. Je to trochu zvláštní a na hovno, když se to ubírá touto cestou.
Punk je pravděpodobně i přes to všechno stejně populární, jako byl kdysi. Je už ho ale spousta názorových trendů, které se v něm odráží.
Jádro toho v co věříme my, je stále velmi politické. Klademe si otázky o zaběhlých společenských normách, o etice, tvoříme na základech DIY.....

CB > Jaké je vlastně tvoje zaměstnání?

Darragh: Jsem trošku vybíravý člověk, ale momentálně dělám muziku, nahráváme nové cd a taky dělám trochu DJing.
Příležitostně pracuji na festivalech a tak různě.
Taky dělám řidiče pro charitu.
Rozvážím mentálně postižené, ale aktuálně nemám zaměstnání na plný úvazek.

CB > Která země je pro tebe, co se týká hraní a lidí co chodí na koncerty nejlepší?

Darragh: Německo je nejlepší po všech stránkách. Dobře se tam cestuje, super koncerty a lidi. Hodně těžko bych na tohle měnil názor. Koncerty jsou velmi dobře organizované.
Samozřejmě je více skvělých míst v Evropě, ale němci nastavili laťku v tomto směru hodně vysoko.

Díky moc za rozhovor a moc se těšíme na květnové koncerty v ČR.
Darragh & Trashcat

TRASHCAT kurwa

 

Pondělí
23.05.2011

Aktuality

LINKS