V přípravě a jednání

Facebook & RSS

Koncerty

PSÍ VOJÁCI + CIMENT

PSÍ VOJÁCI + CIMENT

pátek 4.12.2009 VSETÍN - music bar 3 opice

Vstupné = v předprodeji v trafice Berta a v Opicích za 160,- do 3.12. jinak 190,- na místě

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.

 

pátek 4.12.2009 VSETÍN - music bar 3 opice PSÍ VOJÁCI + CIMENT

 

PSÍ VOJÁCI

PSÍ VOJÁCI kurwa

Pražská kapela, jejíž ústřední postavou je zpěvák, pianista, skladatel a textař Filip Topol, oslaví na podzim 2009 30 let své existence. Poprvé veřejně vystoupila roku 1979 na legendárních Prařských jazzových dnech (většině z nich bylo tehdy 13 let!) a vzápětí se stala předmětem zájmu Státní bezpečnosti, takže nemohla veřejně vystupovat a účastnila se jen soukromých undergroundových akcí. Během několika let skupina prošla změnami stylu i obsazení. Zpočátku textařsky spolupracovala s Filipovým bratrem Jáchymem, později začal skládat texty sám Filip. Od poloviny 80. let kapela vystupovala pod krycím názvem P.V.O. (Psí vojáci osobně) a její domovskou scénou se stal pražský Juniorklub Na Chmelnici (nyní působící v Paláci Akropolis).
Po devětaosmdesátém se Psí vojáci stávají oblíbenou koncertní atrakcí a kromě klubových koncertů se účastní i řady festivalů. Podnikli klubová turné po Maďarsku, Rakousku, Německu a Holandsku, představili se na festivalech v Belgii (Eurorock s Jesus and Mary Chain) a ve Francii (Belfort s Carlosem Santanou). Jejich písně byly použity ve filmech (Žiletky režiséra Zdeňka Tyce, kde si Filip Topol zahrál hlavní roli), podíleli se i na scénické hudbě k několika divadelním představením. Hudba Psích vojáků má kořeny ve světovém undergroundu, značný je však i vliv skladatelů druhé půle 18. století.
Filip Topol vystupuje také sám s pianem a repertoárem ze svých sólových alb, která jsou jeho nejniternější výpovědí.
"V Psích vojácích bylo výždycky něco punkovýho. Pankáče oslovujeme jiným způsobem, než skutečné punkový kapely, ale mám za to, že s tím, co oni cítí, máme hodně společnýho." (Filip Topol v rozhovoru pro Rock & Pop 11/99).
www.psivojaci.cz

 

 

CIMENT

CIMENT kurwa

Soubor Ciment vznikl v březnu roku 1987 sloučením členů vsetínské Skupiny z Luhu (Petr Zezulka - zpěv, Zbyněk Štěpánský - bicí) a valašskomeziříčské formace Bazar blues (Jiří Pavlis - housle, Pavel Hynek - baskytara, Mojmír Hurský - kytara). U jeho zrodu stál dramaturg a pozdější šéf M-klubu ve Valašském Meziříčí Karel Prokeš. Muzikanti vystoupili na festivalech jako Valašský špalíček nebo Lipnice a získali cenu hudebních kritiků na Rockfestu 1988 v Praze. V tomto složení bylo možné spatřit Ciment do června roku 1989. V dalších letech došlo k zredukování na čtyři členy a na klasické hard-rockové obsazení s jedinou výjimkou, kdy na přelomu let 1995 až 1996 souboru pomáhal tvrdit muziku vsetínský kytarista Radim Karola.
Skupina si zahrála mimo jiné na festivalu v polském Jarocině (1991), před britskými Jethro Tull (1993) nebo Uriah Heep (2009).
S mírnými personálními obměnami a občasnými technickými pauzami působí Ciment dodnes.
www.ciment.cz

 

 

Pátek
04.12.2009

Aktuality

LINKS