Facebook & RSS

Koncerty

MICHAEL

MICHAEL'S UNCLE + LE CHRIST HYPERCUBISTIC + TELEFON

­­­sobota 30.5.2009 VSETÍN - music bar Tři opice

Vstupné = stopade!

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.


30.5.2009 VSETÍN - music bar Tři opice

MICHAEL'S UNCLE

MICHAEL'S UNCLE KURWA

ZATRACENEJ A ZKURVENEJ
(1989)
Zatracenej a zkurvenej
Zatracenej a zkurvenej

Tak já ti teda řeknu
Kterej ty jsi
Ten co se přidá
Vždycky k tomu silnějšímu
Jsi snad na rozpacích
Když jde o to mít se líp
Každej jde tam, kam si zvolí
A kompromisy nevedou nikam

Je škoda, že nepochopíš dne
Kam tohle povede
Co že to vlastně vedeš za život
Zatracenej a zkurvenej

Je to jeden z nejsilnějších příběhů české rockové hudby. Pražská kapela, později se psala také jako M.O., vznikla v roce 1987.
Skoro všichni členové už měli s hraním nějaké zkušenosti - Petr Stanko měl za sebou Soubor TRADIČNÍHO POPU a zároveň působil i v KOKRMENTU, Karel Jančák hrával kdysi v jedněch z prvních českých punkerů ANTITMA 16, a v této době zároveň již i v postplastikovském nástupci jménem PŮLNOC, plus kapele EGYPT, která byla předchůdcem dnešních JOLLY JOKER & PBU. Ivanovi Klainovi prý stačilo ke zvládnutí svého nástroje spolubydlení s legendárním basistou Vladimírem Padrůňkem.
Zpočátku hráli temnou, postpunkovou hudbu, ve které už ovšem probleskovaly náznaky toho, proč jsou dnes považováni - spolu s P.S. a dalšími - za budovatele českého hardcore. Později zrychlili, ještě více zhrubli, a v textech naprosto otevřeně deklarovali nechuť k tehdejšímu režimu. Vůči předlistopadové společnosti asi neexistoval nenávistnější postoj, než je ten, který ve svých textech prezentovali.
A přesto když se 1995 rozpadli, dokázali v roce 2004 znovu zmobilizovat své síly a vrátit se plnohodnotně na scénu (a bude to určitě i díky zástupu fanouškuů, kteří stejně nezlomně doufali že se tak stane). Takže když se ve své historii vrácí podruhé i na Vsetín (17.3.1995) přichází nejen se stejně nezlomnou silou jako ve svých začátcích, ale i s materiálem na nové CD, které by se mělo objevit během letošního roku.
www.myspace.com/michaelsuncle
20 let existence - záznam koncertu 

TELEFON

TELEFON KURWA

DVA PSI
(????)
Zvykl jsem si na chemičku kousek za městem
A nechybí mi stomy
Které tam rostly dřív

Když ráno snídám vitamíny
Abych ráno přežil další den

Pak jedu autem do práce
Jedu
To byl vždycky můj sen

Mám ženu a dva psy
Jsme šťastní

Nevadí že se obloha v noci nad městem barví do žluta

A ono to možná i bylo trochu jasné, že po náhlém kolapsu kapely COMPLICITE CANDIDE to prostě nejen její neúnavní členové, ale také další lidé točící se kolem Vrahu dlouho nevydrží a opět do něčeho nového zase prásknou.
No a práskli, a to rovnou dvakrát.
Zaprvé do rock'n'rollovějších UŠTKNI a za druhé rovnou do oživení TELEFONU, což byla kapela několika členů CO-CA někdy z 90. let. V podstatě šlo o originální, autentický, garážový punk, který zčásti čerpal inspiraci u starých českých undergroundových kapel. Textově byl TELEFON oproti "jedovaté" CO-CA, která to chrlila rovnou do xichtu mnohem poetičtější.
Ve své době kapela absolvovala turné po zemích bývalé Jugoslávie a zavítala také do pobaltí a Skandinávie.
Výplody TELEFONU jsou zachyceny na LP "Háková panenka" a MC "Live in Jönköping 11.9.1998".

 

LE CHRIST HYPERCUBISTIC

LE CHRIST HYPERCUBISTIC KURWA

Tahle kapela je součástí, dá se říci hyperaktivní, českotěšínské "scény" mamamrdamaso, rozhodně se však pohybuje na jejím vrcholu.
Dojde vám to již po poslechu prvních pár tónů a člověk ztrácí okamžitě chuť na všechny polemiky, jestli má česká kapela zpívat česky nebo anglicky, prostě to tak je a jejich debutní CD "Jak upaść, to w górę!", které je mimochodem volně ke stažení zde a na kterém není jediné polské slovo bude u mnoha lidí určitě pasováno na debut roku. Jemné melodie zapuštěné do syrového zvuku jsou najednou roztříštěny v každém místě prostoru.
Po reportech které na ně chodí a po několika spřízněných koncertech s kapelami ze Silver Rocket je určitě dobrý důvod vidět je naživo i u nás.
www.myspace.com/hyperkubistickykristus

 

 

 

Sobota
30.05.2009

Aktuality

LINKS