Facebook & RSS

Koncerty

LVMEN + INNOXIA CORPORA + VAS SZUSZANNE + (TRICLOPS!)

LVMEN + INNOXIA CORPORA + VAS SZUSZANNE + (TRICLOPS!)

­­pátek 24.4.2009 VSETÍN - SEMETÍN - hospoda u Vančurů


Vstupné = stopade!

Aktualizováno 24.4. : TRICLOPS! zrušili turné, ostatní kapely platí.


Vstupné bude upraveno!


Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.


24.4.2009 VSETIN – SEMETÍN – u Vančurů ­

LVMEN

LVMEN KURWA

Jen málo uskupení na české nezávislé scéně se může pochlubit takovou oddaností fanoušků, jako právě LVMEN.
Kapela, jejíž počátky sahají do roku 1995, si za léta své existence vybudovala doslova kultovní statut, který už dávno přesáhl hranice České republiky. Velký zájem o LVMEN v západní Evropě to jen dokazuje.
Jako svůj zlomový počáteční krok kapela uvádí vystoupení na dnes již neexistujícím squatu Landronka roku 1995. Debutová deska vyšla v roce 1998 za vzájemné spolupráce s ašským vydavatelstvím Day After. Následující dva roky strávili Lvmen na masivních šnůrách po celé Evropě, kde odehráli na dvě stovky koncertů.
Na vrcholu tvůrčích sil natáčejí výborné album "Raison D´Etre", pro které platí přívlastky jako tajemně temné, zoufalé, podmanivé, valivé i výbušné. Po dalších odehraných koncertech však aktivity LVMEN kvůli zaneprázdněnosti jednotlivých členů na několik let utichají. V obměněné sestavě Husar (klávesy, samply, zpěv), Mělník (bicí), Mirda (kytara), Hulo (basa, jinak také Davová Psychóza, ex-Testimony) a Dáda (kytara, zpěv, ex-L´Point, Ember) se na pódia vrací až na sklonku roku 2005. V tom následujícím kromě stále častějších koncertů přichází i s deskou "Mondo", v mnohém jinou, ale všemi atributy, které dělají LVMEN tak vyjímečnými.
Poslední opus, který tato pětice vyvrhla na svět nese název "Heron" a songy z tohoto alba se nejspíš i bude na Vsetíně prezentovat.
www.myspace.com/lvmen

Vsetínská zastávka je součástí jejich již probíhajícího čecko-německo-polského turné. Spolu s Olomoucí se jedná o jediné dvě vystoupení na Moravě.
čtvrtek 23.4. OLOMOUC - Mitril
pátek 24.4.2009 VSETÍN - SEMETÍN - u Vančurů
sobota 25.4. - WROCLAW - Firlej

 

INNOXIA CORPORA

INNOXIA CORPORA KURWA

 

Podobných part je jak šafránu. Ale INNOXIA ze Zubří je jednou z mála tuzemských kapel, kterou neuspokojuje to věčné omílání šablonovitých postupů. I když ani oni zákonitě nevyrůstali ve vzduchoprázdnu a sami se doznávají k obdivu k punkové legendě RADEGAST a teplickým FPB. Kdybych si nebyl vědom zjednodušování, označil bych INNOXIU za jejich (důstojné) nástupce. Především s FPB shledávám dosti styčných bodů. Stejně jako u někdejších předchůdců UŽ JSME DOMA vykazuje hudba valašských snahu nenudit. Na místní (punkové) poměry jsou skladby členité a obsahují řadu překvapivých zvratů, aniž by však ztrácely na zdravé melodičnosti. Vedle převažujících hardcore/punk elementů se v jejich hudbě objevují i vlivy českého předrevolučního undergroundu a kytarové psychedelie.
Do rejstříku netuctové kapely nutno zahrnout i texty, které se nesoustředí na obligátní vyřvávání punkových (polo)pravd, ale jsou, jak to jen říci..., mnohovrstevnaté, mnohovýznamové. Nelze je vykládat z pohledu jediného objektivního hlediska, leckdy jsou až poeticky laděné a přesto působí úderně a na jejich tvůrce prozrazují přinejmenším to, že v hlavě místo mozku nemají bramboračku, ba právě naopak, myšlenky mají setsakra srovnané.
www.innoxia-corpora.wz.cz

VAS SZUSZANNE

VAS SZUSZANNE KURWA

 

Vlnu emocí a noisu, ponor až na úplné dno, srdce vyrvané z hlubin melodií obalených do hluku, to vše a ještě něco navíc ve své divoké jízdě přiveze přímo z Kopřivnice Tatrovka jménem VAS SZUSZANNE.
Svůj debutní (???) materiál kapela zaznamenala na sice již postarší (vydáno na konci roku 2006), ale za to sympatické splitko s těšínskými JOHN BALL.
Můžete se těšit na čirou divokost a neurvalost, kterou tato čtveřice o obsahu dvou kytar, basy a bicích do svého setu vkládalá, ale také na temné pomalé pasáže střídají "výbuchy" kytar tohohle noise, hardcore, screamo rock and rollu.
www.myspace.com/vasszuszanne

Pátek
24.04.2009

Aktuality

LINKS