V přípravě a jednání

Facebook & RSS

Koncerty

GARAGE & TONY DUCHÁČEK + STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE

GARAGE & TONY DUCHÁČEK + STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE

pátek 12.3.2010 VSETÍN - music bar 3 opice

Vstupné = v předprodeji v trafice Berta a v Opicích za 150,- do 11.3. jinak 180,- na místě.

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.

 

12.3.2010 VSETÍN - music bar Tři opice GARAGE & TONY DUCHÁČEK + STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE

 

GARAGE & TONY DUCHÁČEK

GARAGE & TONY DUCHÁČEK kurwa

Historie této legendární pražské rockové kapely sahá až do roku 1979, kdy byla založena basákem Ivo Pospíšilem přímo v jedné garáži na pražském předměstí v Klukovicích. V průběhu 80. let GARAGE (tehdy pod názvem GARÁŽ) patřila k mladé generaci mladých nezávislých kapel inspirovaných punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou. Zatímco starší generace českých undergroundových kapel (PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, DG 307) vytvářela ponuřejší skladby inspirované FRANKEM ZAPPOU, THE FUGS, VELVET UNDERGROUNDEM, CAPTAINEM BEEFHEARTEM, minimalistickou a experimentální klasickou hudbou, nová generace kapel reprezentovaná GARAGE byla více přímým rock and rollem.
Lidé, kteří GARAGE zakládali milovali IGGYHO POPA, DAVIDA BOWIEHO, ale také NEW YORK DOLLS, JOHNYHO MOPEDA, RAMONES, CLASH nebo STRANGLERS a zatímco PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE (PPU) byli inspirováni VELVET UNDERGROUNDEM, GARAGE ale vždycky milovala Lou Reeda solového. Nicméně PPU a GARAGE byli vždycky nějakým způsobem propojeni i když PPU reprezentovali dá-li se říci starší nebo mírně starší generaci. Mejla Hlavsa, leader PPU složil v 80. letech pro GARAGE několik hitů, současný kytarista Jan Macháček hrál s PPU (1983 - 1985) a druhý kytarista GARAGE Joe Karafiát hraje s PPU v současnosti. Za komunistického režimu v průběhu 80. let bylo kapele zřídka dovoleno hrát oficiálně a pokud ano, nikdy nebylo dovoleno, aby kapela hrála za peníze, přestože byla velice populární. GARAGE bylo dovoleno pravidelně hrát v pražském klubu Na Chmelnici a v brněnském klubu Musilka. V těchto dvou klubech směla kapela hrát jednou měsíčně a jinak se musela zaměřit na nepravidelné hraní na předměstích, ve vesnických hospodách nebo na svatbách. Skupině nebylo za komunistů dovoleno vydávat oficiální alba a tak jejich nahrávky, často nahrávané ve skutečných garážích, obíhaly samizdatově na páscích a na kazetách.
Písničky a hudba GARAGE jsou založené na charismatické osobnosti zpěváka Tonyho Ducháčka, který je autorem většiny textů založených na unikátním periferním slangu se spoustou poetické imaginace. Barva Ducháčkova líného hlasu připomínajícího baryton je podobná hlasu Lou Reeda. Podobně jako on, ani Ducháček neřve a nevykřikuje. Bubeník Tonda Pěnička se připojil ke GARAGE v r. 1982 a společně s kytaristou Honzou Macháčkem jsou nejdéle hrajícími členy kapely. Zbývající členové kapely (kytarista Joe Karafiát, saxofonista Jarda Jeřábek a basák David Fikrle) se připojili ke kapele začátkem 90. let. J. Macháček a J. Karafiát jsou autory většiny skladeb.
Po revoluci 1989 zažila GARAGE jakýsi vrchol své existence. Kapela rozsáhle vystupovala a cestovala po Čechách a západní Evropě. Hrála na hlavních festivalech ve Francii, Švýcarsku, Rakousku a v Belgii. V červnu 1991 Garage koncertovala v newyorském Central Parku v průběhu festivalu Summer Stage. S písní Berlín, vyhrála v hitparádě Radia France International cenu za nejlepší zahraniční píseň (1993) a následně byla pozvána na festival do Cannes a byla prezentována MTV Europe. V témže roce také předskakovala na koncertě IGGYHO POPA v Praze. Během 18 let po revoluci GARAGE vydala řádku alb. První na vinylu, další již na cd. GARAGE stále často hraje, pravidelně v Praze a dalších větších městech a účinkují i na většině hlavních festivalů, které se v Čechách konají.
Všichni členové mají v současnosti své stálé zaměstnání s výjimkou kytaristy Joe Karafiáta, který se nyní hudbou živí profesionálně. Jan Macháček je novinářem (dříve Hospodářské noviny, nyní Respekt) Další tři členové kapely pracují v Národním divadle.
www.myspace.com/garagetonyduchacek


Oficiální začátek akce v music baru u Tří opic je načasován na 20:00, zhruba o hodinu později by měl být plně zpřístupněn koncertní sál.

Lístky budou v předprodeji od 1.2.2010 do 11.3.2010 u 3 Opic, trafika U Berty a také na těchto stránkách.

 

STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE

STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE kurwa

Jako předskokani GARAGE se se svou pódiovou show představí STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE z Přerova, která hraje již 20 let a nejde tudíž o žádné nováčky na undergroundové scéně. Pařádně rozjetý, punkovou energií, prosycený bigbít moravské undergroundové legendy, která na desce zní svěže, syrově i zábavně. To vše s notnou dávkou svébytného humoru, ale i ostré kritiky společnosti a dalších hnusáren, na které běžný člověk každodenně naráží.
bandzone.cz/staradobrarucniprace

 

ROZPIS kurwa

 

Pátek
12.03.2010

Aktuality

LINKS