V přípravě a jednání

Facebook & RSS

Koncerty

DISCHARGE + EL BANDA + TELEFON + NE!BUDEME

DISCHARGE + EL BANDA + TELEFON + NE!BUDEME

sobota 15.5.2010 VALAŠSKÉ KLOBOUKY - TJ Sokol

Vstupné = 250!

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.

 

15.5.2010 Valašské Klobouky - TJ Sokol DISCHARGE + EL BANDA + TELEFON + NE!BUDEME

 

DISCHARGE

DISCHARGE kurwa

Věřím, že "nálož" pod názvem DISCHARGE ani nebude třeba nikomu moc představovat. Ale přesto, ať se to někomu líbí nebo ne, tato kapela ovlivnila a ovlivňuje tisíce nejen punkových skupin po celém světě.
Kořeny této dnes již bezesporu kultovní D-beatové kapely sahají do roku 1977 do anglického města Stoke-on-Trent. Zakládajícími členy jsou Tezz, Cal, Rainy a Bones.
DISCHARGE zakomponovali do tehdy spíše "rockového" punku tvrdé metalové rify a položili tak základy ke vzniku nové odnože. Mix metalových kytar spolu se specifickou rytmikou bicích a basy, syrovým zpěvem s texty o pacifismu a anarchii dohromady tvoří zničující kombinaci, která okamžitě působí jako "strašidelný" válečný soundtrack a skrze DISCHARGE, bývá také označován jako D-beat (Dis-beat).
Jejich první singly "Realities of War" a "Fight Back" vyvolal tehdy doslova revoluci mezi punx, kteří byli otráveni cirkusem kolem SEX PISTLOS a EXPLOITED.
LP "WHY?" a následující "Hear Nothing See Nothing Say Nothing" se singlem "Never Again" patří ke stěžejním nahrávkám.
Kapela prošla četnými personálními obměnami (po celu dnes už více než 30-ti letou existenci byli pilíři DISCHARGE Rainy a Cal) a kolem roku 85 kapely začíná stagnovat, ale stihnou ještě nahrát singl "Ignorance" a LP "Grave New World". Tato deska ovšem inkriminuje spíše k heavy metalu a není příliš povedená. Poté kapela upadá do nečinnosti.
Ožívá až na přelomu 80. a 90. let. V této době se pokouší hrát trash-speed metal, ale bez valné odezvy od fanoušků a opět následuje odmlka. V roce 1997 se schází původní line-up a odehrává několik koncertů a poté opět....Bestie se probouzí až v roce 2008, realizují LP "Disensitise", kde původního zpěváka Cala nahrazuje Rat (zakladatel VARUKERS), Tezz se rozhodl stáhnout ze scény, aby se mohl věnovat svému starému otci a místo něj přichází Dave Bridgwood, který součastně bubnuje také v BROKEN BONES.
Tuto výbušnou směs můžou fans vidět nyní i na třech koncertech v ČR. Nutno podotknout, že pod jejich pódii se často rozpoutá opravdové peklo,......noční můra tak stále pokračuje.....
www.myspace.com/dischargeukhc
www.discharge.co.uk

 

 

 

 

 

EL BANDA

EL BANDA kurwa

Varšavská kapela EL BANDA je pojem, který vyvolal v posední době největší poprask v polském undergroundu. I když se od tohoto porovnání členové distancují, jen těžko se při prvním poslechu kapely ubráníte pomyšlení na polskou legendu POST REGIMENT.
EL BANDA drhne taktéž chytlavý, melodický hardcore-punk oplývající energií a hnaný kupředu charismatickým ženským vokálem. V této "bandě" se sešli zkušení harcovníci z varšavského punkového podzemí, známí jak už ze zmíněných POST REGIMENT, tak i ANTIDOTUM, ATOMICO PATIBULO, NO NAME a TRAWNIK.
Hojně koncertující EL BANDA má již na svém vrubu po jednom LP a EP. Aktuálně nově jim teď vyšlo na Pasażer Records 2×LP "Skutki Uboczne", na kterém se ani nebáli místy experimentovat s různými dechovými, strunnými a tahacími nástroji.
www.myspace.com/elbanda23

 

 

 

 

TELEFON

TELEFON kurwa

TELEFON z Rožnova pod Radhoštěm je již delší dobou taktéž pojem sám o sobě. Kapela která to rozbalila v půlce 90. let minulého století po sobě v roce 1998 fyzicky zanechala věhlasně opěvované LP "Háková Panenka".
Jejich jak hudebně tak i lyricky rafinovaný projev je prošpikován energií, která se s živým vystoupením ještě umocňuje. Na pódiu působí velmi neotřele, čímž této punkové formaci nemůžeme upřít undergroundové kořeny.
Pevně doufám, že v brzké době se od TELEFONU dočkáme další studiové nahrávky.
www.telepunk.wz.cz

 

NE!BUDEME

NE!BUDEME kurwa

A na uvítanou hned kopanec do prdele v podobě prvních pár rifů od této punk'n'rollové skvadry. NE!BUDEME už mydlí někdy od roku 2003 a za tu dobu udělali pořádný kus práce. V jejich hudbě se míchají prvky punku, rocku, ska, reggae i nějaký ten Oi! a HC. Hoši už opět valí zase na dvě kejtry a horkou novinkou asi také nebude, že za bubny sedí ex. tlučmistr z FOOLOCRACY. Nedávno si také vydali nové CD a vy se opět můžete těšit na: "Rytmus je jako pěsti a kopance, prokletá místa, zatuchlá romance.....!"
bandzone.cz/nebudeme

 

DISCHARGE kurwa

 

Sobota
15.05.2010

Aktuality

LINKS