V přípravě a jednání

Facebook & RSS

Koncerty

ABRUPT + DEPRESY MOUSE

ABRUPT + DEPRESY MOUSE

neděle 26.9.2010 VSETÍN - Jatka (start od 2o:o0)

Vstupné = 100!

Odkaz na MAPU, kudy tudy se dostat na akci.

 

26.9.2010 VSETÍN - Jatka > ABRUPT + DEPRESY MOUSE

 

ABRUPT

ABRUPT kurwa

Rok 2007. San Francisco, Bay Area - punková líheň vyvrhla další partu - ABRUPT. V této kapele se schází veteráni punx scény Mike (bicí), Wyatt (basa), Sam (kytara) a Heather (zpěv). Všichni mají za sebou bohatou minulost spojenou s hraním v různých kapelách, jejichž kompletní seznam najdeš na konci článku.
Páteří ABRUPT tvoří v podstatě jejich společná předešlá kapela SCURVY DOGS (u nás jste je mohli vidět v Praze a Uble), kde hráli Mike, Wyatt a Sam. SCURVY DOGS se ovšem rozpadli kvůli odchodu zpěváka. Tato trojice se potom logicky rozhodla založit jinou HC kapelu a k tomu přibrali zpěvačku Heather, která právě v té době odešla z kapely MACHINES AGENDA.
I když je kapela relativně mladá, díky svému agresivnímu a rychlému mixu hardcore a punku s ženským zpěvem má za sebou již hezkou řádku koncertů po USA, Mexiku a Evropě.
A právě k jejich dalšímu evropskému turné jsme se pár věcí přeptali kulometčíka Mika.
[rozhovor viz. níže]

www.myspace.com/abruptsf

 

DEPRESY MOUSE

DEPRESY MOUSE kurwa

hardcore/fäst/grind
www.myspace.com/depresymouse

 

ROZHOVOR S ABRUPT:

CB > Hrál jsi v hodně kapelách před ABRUPT. Hodně koncertů jste měli s různými kapelami i mimo USA. Kde se vám nejlíp hraje?

Mike: Hrál jsem v death metalové kapele, která se jmenovala CRETACEOS (nedávno se rozpadla) se kterou jsme hráli jen po západním pobřeží USA. Se SCURVY DOGS jsme jeli jedno evropské turné a jedno americké. To evropské bylo mnohem lepší. S PHANTOM LIMBS jsme byli 2× v Evropě a 3× jsme objeli Ameriku. V Evropě se mi vždycky více líbilo, ale samozřejmě zažiješ parádní chvíle i na jiných místech, ale právě proto hrajeme.......

CB > Po vašem posledním evropském turné se rozpadli PHANTOM LIMBS, kteří tady mněli velký úspěch. Proč už PHANTOM LIMBS nehraje?

Mike: Náš zpěvák se odstěhoval do Chicaga.

CB > Vím, že je velmi drahé jet dvouměsíční evropské turné. Musíte si zaplatit letenky, dodávku, pódiovku atd. Jak to děláte? Máte na to nějaký tip?

Mike: Obvykle si našetříme peníze na letenky z práce. Dodávku, pódiovku si pronajímáme v Evropě od lidí, kteří po nás nechtějí zaplatit předem (turné trvá např. 6 - 8 týdnů). Platíme až po skončení turné, když vracíme dodávku a pódiovku, takže po celou dobu turné doufáme, že nám zbude dost peněz z koncertů, abychom pokryli tyto náklady. Většinou to vychází.

CB > Co děláš kromě hraní v ABRUPT?

Mike: Jsem malíř obytných domů.

CB > Hodně lidí se zajímá o současnou situaci v USA. Co vidíš ty, jako největší problém?

Mike: Vypadá to, že ekonomika je největším současným problémem a to kurevským. Obzvláště v Kalifornii. Práci je těžké najít a všechno je drahé, bydlení, nafta atd. Zdravotnictví je taky pěkně v prdeli.

CB > V San Franciscu a jeho okolí je tradičně silné punkové/hardcorové hnutí. Můžeš nám o tom něco blíže říci?

Mike: Scéna se pořád mění a je nejvíce závislá na množství míst, kde se dá hrát. Často se DIY místa zavírají, ale jiné se zase otevírají. Všechny dobré bary na hraní se těžko drží, protože všude za provoz takového baru pro podobné účely platíš vysoké pronájmy. Musíš potom prodávat drahé pití, ale to si zase nemůže většina punx dovolit, takže ti tam nepřijdou. Zvenčí to na vás možná působí lépe, než tomu ve skutečnosti je. Aktuálně tady je pár nadějných míst na hraní a hlavně Bay Area nemá nouzi o muzikanty, takže nové kapely hrají popík jako vždycky.

CB > Jaký je rozdíl mezi hraním v Evropě a USA?

Mike: Evropa byla vždy daleko více pohostinnější, vstřícnější.... Lidi jsou mnohem víc angažovanější, dělají více pro scénu a taky jich chodí víc na koncerty.

CB > Strašně málo českých kapel mělo šanci si zahrát v USA a některé kapely by si to jistě přály. Co jim můžeš poradit?

Mike: Hledej kontakty. Drž se toho a jdi si za tím.

CB > Poměrně často cestuješ s různými kapelami napříč celým světem. Jakou jsi zažil nejšílenější věc během svých cest?

Mike: Nejvíce šílené věci si nevybavím protože chlastám…., ale jedna z těch co by tam jistě mohla patřit se stala loni ve Španělsku. Sam, náš kytarista měl akutní zánět slepého střeva a nikdo tam nemluvil anglicky. Naše zpěvačka Heather jim musela překládat co mu je. Mluví velmi dobře mexickou španělštinou, ale španělská španělština a lékařská španělština jsou zcela odlišné. Zkrátka v jedné nemocnici v Zaragoze mu zkoušeli namluvit, že má zaražené větry a že se potřebuje jen vyprdět. Poslali ho dál na naši cestu s aspirinem a vyprděného. Jeli jsme přes hory a Sam trpěl velkými bolestmi, takže jsme museli hledat další nemocnice. Byli jsme v dalších třech, ale až ve čtvrté mu konečně vyoperovali to slepé střevo. Turné jsme potom po 14 dnech předčasně ukončili.

CB > Během své další evropské šňůry bude hrát také v Čechách. Jak se sem těšíš?

Mike: Byl jsem tu dvakrát předtím, v Praze a ve Vsetíně, takže se hodně těším zpátky na tato dvě místa. Vždy jsem si to u vás výborně užil.


Členové ABRUPT hráli nebo hrají v těchto kapelách:

Mike - CRETACEOUS, SCURVY DOGS, THE PHANTOM LIMBS ,THE GOD
Sam - DESOLATION, SCURVY DOGS
Wyatt - BORN DEAD, SCURVY DOGS, CHEMICAL IMBALANCE
Heather - MACHINES AGENDA, RAPE FANTASY

 

Neděle
26.09.2010

Aktuality

LINKS